Paruky z pravých vlasů

V tomto článku se zamýšlíme nad tím, jaká pozitiva či negativa mají paruky z pravých vlasů. Na první pohled je vše jasné... nic nemůže být lepšího, než přírodní vlasy. Ale je tomu opravdu tak? Pokud Vás toto téma zajímá, pak si projděte náš příspěvek, nezabere Vám to více než dvě minuty času.

Paruky z pravých vlasů se historicky začaly hojně používat v době velké Číny, tedy v období cca 1500 let před Kristem. Byli to paradoxně muži, kteří si nechávali za úplatu vytvářet paruky, od často chudých žen, které tímto vydělaly na tehdejší dobu nemalý obnos. Je překvapivé, jak se tento model uplatňuje dnes, o 3500 let později. Ovšem s tím rozdílem, že hlavními konzumentkami pravých lidských vlasů jsou převážně ženy. Pojďme si tedy ukázat a rozebrat, v čem jsou hlavní klady a zápory těchto paruk.

Paruky z pravých vlasů nenabízíme! - Proč?

V minulosti jsme tyto paruky prodávali a výsledky nebyly moc dobré. Většinou je totiž situace taková, že uživatelé paruk (jak muži, tak ženy) nejprve zkouší umělé paruky, protože jsou značně levnější. Tyto umělé paruky jsou strojově varáběny a tak jsou paradoxně perfektního střihu i dokonalého prošití. Prakticky každá takováto umělá paruka je určena na japonský trh, který pojme cca 90% světové produkce paruk a tamnější měřítka kvality jsou velmi velmi náročná. Proto jsou umělé paruky velmi kvalitní, co se spracování týká. Oproti tomu paruky z pravých vlasů jsou dělány ručně a každá paruka je sice originál. Ovšem člověk je omylný a nedůsledný, tedy občas se může stát, že paruka není plně symetrická, a prošití může mít na různých místech různé tloušťky. Pokud tedy uživatel, který si kupuje paruky za cenu okolo 2000 Kč si najednou koupí paruku za 10 - 15 000 Kč a ta není 100% - je logické, že je nespokojen a chce ji vrátit. Z tohoto důvodu jsme usoudili, že tyto paruky nabízet nebudeme, abychom vás neuváděli ve zklamání a abychom se vyhnuli problémům.

Pozitiva paruk z pravých vlasů.

  • Přirozený vzhled
  • Přirozený materiál
  • Kvalitní materiál
  • Pocit pravých vlasů
  • Barevná stálost

 

Negativa paruk z pravých vlasů.

  • Vysoká cena
  • Časová proměnlivost (třepení apod.)
  • Drahá údržba
  • Vlasová vlákna bez výživy trpí a rychle se opotřebovávají
  • Etické hledisko

 

Z výše uvedeného výčtu je patrné, že přirozené paruky z pravých vlasů mají svá jasná pozitiva i negativa. Zvláště důležité a do jisté míry opomíjené je etické hledisko. Za své působení v této branži jsme se setkali s řadou uživatelek, které si od nás pořídily paruku z pravých vlasů, ale po relativně krátké době ji chtěly vrátit, nebo z ní byly nešťastné. Etickou otázku toho, komu vlasy asi patřily a jaký mají osud si totiž člověk neuvědomí, dokud nemá paruku na hlavě. Jako o dalších aspektech i samozřejmě o tomto platí, že každý člověk je individuální a tak na tuto problematiku nazírá každý jinak. Co je jednomu proti srsti druhému může vyhovovat.

Pro doplnění ještě uvedeme základní charakteristiku paruk z umělých vlasových vláken. Všechny paruky z umělého vlákna jsou v podstatě vyrobeny ze směsy umělohmotných vláken, s převalou nylonu a jeho polymerů. Ať už se jedná o pověstný Kanekalon nebo další vlákna, výsledek je prakticky totožný. Více se parukám z umělého vlákna, Kanekalonu chcete-li věnujeme v tomto článku. Tým Paruka.eu

Jsme ověřeni tisíci zákazníky za více jak 10 let na trhu!

Nejprodávanější paruky

Paruka černá vlnitá

Cena: 1 199,00 Kč

Hnědá paruka po ramena

Cena: 1 099,00 Kč

Pánská paruka Danny

Cena: 1 799,00 Kč
Naše další levné produkty!

 

Paruka.eu na google+