Paruky z umělého vlasového vlákna jsou velmi mladé a předznamenaly vlastně vzestup parukářského umění ve 20. století. Největší rozmach totiž zažily paruky na Evropském kontinentu mezi 16. a 18. stoletím, kdy paruku nosil každý lépe postavený občan. Někde tento zvyk zůstal dodnes (např. Bristký parlament či soud). Od období 18. století se na paruky poněkud zapomnělo a v období od cca 80. let 20. století se opět vrací do módy. Pro komplexnost ještě doplníme, že první zmínky o parukách pocházejí ze starověké Číny a Egypta, čili nějakých cca 3500 let zpět.
Jak již bylo zmíněno, první paruky z umělého materiálu se začaly objevovat v 80. letech 20. století a bylo to v Japonsku, kde je parukářství velmi silně zakořeněno.
Základní charakteristika paruk z umělých vlasových vláken.
Všechny paruky z umělého vlákna jsou v podstatě vyrobeny ze směsy umělohmotných vláken, s převalou nylonu a jeho polymerů. Ať už se jedná o pověstný Kanekalon nebo další vlákna, výsledek je prakticky totožný. My také uvádíme, že naše paruky jsou z Kanekalonu, ale děláme to proto, že je to trend a mnoho uživatelek paruk tento termín zná a používá. Upřímně je to spíše marketing, značka, nebo menší obchodní trik, jak se odlišit. Protože každá paruka z umělého vlákna (kromě polyamidových paruk z ptákovin) je vyrobena z totožného materiálu a liší se pouze barvou, designem a zpracováním.
Pozitiva paruk z umělého vlákna.
Negativa paruk z pravých vlasů.
Z výše uvedeného výčtu je patrné, že paruky z umělého vlákna mají svá jasná pozitiva i negativa. Zvláště důležité a do jisté míry opomíjené je hledisko, že tyto paruky se dají poměrně snadno a bez problému upravit. Šikovná kadeřnice Vám umí udělat účes a vlasy zastřihnout přímo na Vaší hlavě. Tým Paruka.eu